Wszystko o Polsce
Tam byłem
szukaj w serwisie
 
Wszystko o Polsce

Wydawnictwo

8 lat na rynku
Jak ten czas biegnie. Osiem lat temu zacząłem spełniać marzenia. Pracując w turystyce, spędzając każdy wolny weekend gdzieś w Polsce, wiedziałem doskonale, że nie ma na rynku wydawnictw promujących fajne miejsca, komfortowe, sprawdzone hotele. Portale turystyczne dopiero zaczęły powstawać i tylko nieliczne przewodniki mogły zaspokoić ciekawość krajowych globtroterów. To, że Polska jest piękna wiedziałem od zawsze, ale właśnie wtedy Polska zaczęła być modna, wyjazdy weekendowe stawały się „trendy”. Marzenia połączyłem z rynkowym popytem i wyszło, i to chyba całkiem nieźle. Mój pierwszy tytuł; „Weekend z Warszawy”, który ukazał się w kwietniu 2004 roku jako insert do warszawskiego nakładu tygodnika Wprost okazał się „szlagierem” i na Warszawskich Targach Lato 2004 dostał główną nagrodę Polskiej Izby Turystyki i Międzynarodowych Targów Polska.

Wyjątkowo skuteczna dystrybucja
Przez pierwsze lata wydawnictwa ukazywały się jako inserty do tygodnika Wprost. W kolejnym roku dodatki dołączane były do prasy farmaceutycznej, medycznej. Dodatkowo kolportowane w największych centrach handlowych stolicy na organizowanych przez nas salonach turystycznych, w renomowanych klinikach, na wybranych osiedlach jednorodzinnych. Można było je również poczytać podróżując taksówkami największej korporacji MPT. Od września 2007 roku wydawnictwa ukazują się jako niezależne inserty do mazowieckiego nakładu tygodnika Polityka, który od wielu lat był niekwestionowanym liderem wśród tygodników opinii.

Ponad 40 tytułów
Zainteresowanie wydawnictwem i przyznana nagroda dodały mi skrzydeł do dalszej pracy. Jeszcze w tym samym roku ukazał się kolejny tytuł. W następnym już cztery, a w 2006 roku wydałem aż siedem dodatków. Moja przygoda wydawnicza trwa do dnia dzisiejszego. I choć od tamtego czasu zaczęły jak grzyby po deszczu powstawać nowe, podobne wydawnictwa, profesjonalne przewodniki, ciekawe portale, zaufanie wśród czytelników i klientów wciąż procentuje. W ciągu tych siedmiu lat wydawałem różne tytuły; weekendowe, wakacyjne, sylwestrowe, bożonarodzeniowe, konferencyjne, biznesowe, weselne, promujące zdrowy styl wypoczynku, nawet jeden z numerów poświeciłem romantycznym wyjazdom na coraz bardziej u nas modne „walentynki”.

Ponad 400 obiektów hotelowych
To niesamowite. Chwilami wydaje mi się, że nie ma w Polsce hotelu, który by z nami nie współpracował. Oczywiście jest w tym stwierdzeniu trochę przesady połączonej z odrobiną próżności, ale fakty mówią same za siebie. Współpracują z nami największe sieci hotelowe, pałace i dwory, renomowane restauracje, obiekty Spa&Wellness, kameralne hotele, a nawet gospodarstwa agroturystyczne.

Nie tylko hotele
Naszymi stałymi klientami są również najpiękniejsze polskie miasta, województwa, gminy i regiony turystyczne, przedstawicielstwa narodowe innych krajów promujące na naszych łamach piękno swoich zakątków, jak również renomowane firmy, które reklamę w naszych dodatkach traktują jako sprawdzone i atrakcyjne źródło promocji.

Zapraszam Państwa od lektury
Wojciech Perkowski - wydawca

Wszystko o Polsce